Naujienos   •  Fengšui Lietuvoje   •  Apie mane   •  Akademija   •  Konsultacijos   •  Čigun   •  Galerija   •  Straipsniai

Čigun


Čigun - Yan Shou Gong
Ilgaamžiškumo kovos menas

  Tai kombinuota žinių ir judesių sistema, kuri tiks tiems, kurie rimtai domisi kovos menais, bet tiks ir užsiėmusiems žmonėms.

Šį kursą parengė Didysis meistras Datuk Či Kim Tong. Jį pirmasis praktiškai pritaikė meistras Jap Čeng Chai.

"Čigun" reiškia žmogaus vidinės energijos valdymą. Čigun tyrinėja ir panaudoja žmogaus vidaus organų ir kanalų, kuriais cirkuliuoja vidinė energija, energetines galimybes, taip pat centrus, kontroliuojančius šiuos procesus, atsižvelgiama į organizmo sezoninius ir paros energijos judėjimo ritmus bei kitus energijos tipus. Svarbus vaidmuo skiriamas kvėpavimo procesui. Taip pat svarbus mitybos režimas bei kiti žmogaus gyvensenos aspektai. Čigun prioritetas, skirtingai nuo kūno kultūros ir sporto, yra ne išorės, bet organizmo vidaus procesų, nuo kurių priklauso gera savijauta, kontrolė. Daugelis čigun metodų yra labai nesunkūs, tuo jie skiriasi nuo jogos ir kitų metodų, kur reikalaujama daug pastangų ir kantrybės. Todėl Čigun metodai patrauklūs, - tinka praktiškai visiems, padeda gydyti sunkius ligonius, o sportininkams - treniruotis. Svarbiausia čigun pamoka - gebėjimas "klausytis" savo organizmo.

Yan Shou Gong kusą veda Didžiojo meistro Jap Čen Chai mokinė Jelena Žurbenko.

Jūs išmoksite judesių, kuriais galėsite pagerinti savijautą ir sveikatą.

Čia jūs galite peržiūrėti filmą apie Čigun kursus, kurios veda meistras Jap Čeng Chai ir jo vaikai:

http://www.ychacademy.com/htdocs/courses-2005.shtml
http://www.ychacademy.com/htdocs/courses-062706.shtml

2007 metais grupė iš Lietuvos važiavo į Maskvą susitikti su Didžiuoju meistru Jap Čeng Chajum, kur vyko Čigun kursai. Tai viena iš žinių ir judėjimo sistemų, gerinančių savijautą.

Buvo įdomu stebėti, kaip šis nuostabus žmogus moka koncentruoti energiją ir nukreipti ją ten, kur reikia tam tikru momentu. Jis išrikiavo visus studentus prie vienos sienos, o pats atsistojo priešais ir kiekvienas delne pajuto meistro siunčiamą energiją. Pratimai buvo nesudėtingi, bet labai efektyvūs, visi pasijuto sveikesni ir kupini ryžto tęsti šį darbą.
banner